Ndonjëherë akoma dhe mendimet bien nga pemët para se të piqen… Të jesh i mirë me njerëzit në ngjitje, sepse një ditë do t’i takosh të gjithë në zbritje!

Ndonjëherë akoma dhe mendimet bien nga pemët para se të piqen… Të jesh i mirë me njerëzit në ngjitje, sepse një ditë do t’i takosh të gjithë në zbritje!

Shqipëroi: Lorena Stroka - Roehampton University, UK Ndonjëherë akoma dhe mendimet bien nga pemët para se të piqen... Lumi i kohës ka rrjedhë të qëndrueshme, as ngadalësohet, as pë ...

TOKA ËSHTË I VETMI PLANET QË KA PLLAKA TEKTONIKE

TOKA ËSHTË I VETMI PLANET QË KA PLLAKA TEKTONIKE

Nga Lorena Stroka Shkencëtarët besojnë se Toka përbëhet nga shtatë pllaka tektonike, të cilat lëvizin në drejtime të ndryshme deri në 4 inç në vit. Sipas teorisë, kur përplasen me ...

RECETA TË REJA PËR ZHDUKJEN E PUÇRRAVE DHE HEQJEN E PIKAVE TË ZEZA

RECETA TË REJA PËR ZHDUKJEN E PUÇRRAVE DHE HEQJEN E PIKAVE TË ZEZA

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Në qoftë se ka një ditë që duhet ta fshij nga kalendari, ajo është data 21 maj. Jam acaruar aq shumë atë di ...

PSE DITA NUK KA 24 ORË TË PLOTA!

PSE DITA NUK KA 24 ORË TË PLOTA!

Nga Lorena Stroka Shpesh njerëzit ankohen për mungesë apo pamjaftueshmëri kohe. Dhe kanë të drejtë. Dita nuk ka 24 orë, sikurse besohet gjerësisht. Koha e vërtetë që planeti nevoji ...

LIRI E PAKUPTIMTË…

LIRI E PAKUPTIMTË…

Shqipëroi: Lorena Stroka - Roehampton University, UK Nëse do të isha një pemë në mesin e pemëve, një mace në mesin e kafshëve, kjo jetë nuk do të kishte kuptim ose ky problem nuk d ...

SI TË TRAJTONI DHIMBJET MUSKULARE

SI TË TRAJTONI DHIMBJET MUSKULARE

Nga Lorena Stroka Problemi i artiritit apo i nyjeve (si e themi në shqip), nuk prek vetëm moshat e thyera, por, dhe më të rejat. Përveç barnave që jepen rregullisht nga mjekët spec ...

FORCA E RREZIKSHME E BUDALLALLËKUT…

FORCA E RREZIKSHME E BUDALLALLËKUT…

Nga Lorena Stroka Ashtu si fillimisht madhësia dhe brazdat e trurit ndanë njerëzit nga pjesa tjetër e mbretërisë shtazore, kështu dhe më vonë, u krye një lloj diferencimi mes vetë ...

ÇFARË TË ZGJEDH BOTOX APO ACID HYALURONIC?

ÇFARË TË ZGJEDH BOTOX APO ACID HYALURONIC?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Botox-ët dhe Fillers-ët janë shndërruar në armët më të forta të mjekësisë estetike për eleminimin e pagjak ...

SI TË SHËRONI INFLAMACIONET E GOJËS (MËLLENJA, PLAGË)

SI TË SHËRONI INFLAMACIONET E GOJËS (MËLLENJA, PLAGË)

Nga Lorena Stroka Të gjithë njerëzit në periudha të ndryshme të jetës së tyre vuajnë nga dhimbjet në zgavrën e gojës, për shkak të shfaqjes së mëllenjave apo plagëve të ndryshme. N ...

Për sa kohë akoma do të mbizotërojë shoqëria e ASGJËSË?

Për sa kohë akoma do të mbizotërojë shoqëria e ASGJËSË?

© Lorena Stroka Kush është roli i historisë, kur një ditë rrezikojmë ta harrojmë? Sa krime mund të përballojë njerëzimi pa u vetëvrarë? Kur do të marrë fund pushtimi shoqëror? Pse ...

Ç’SËMUNDJE MUND TË SHKAKTOJË MBIKONSUMI I ÇAJIT JESHIL?

Ç’SËMUNDJE MUND TË SHKAKTOJË MBIKONSUMI I ÇAJIT JESHIL?

Nga Lorena Stroka Sidomos tani që ka filluar të ngrihet temperatura, konsumi i çajit të ftohtë është një mënyrë goxha "shpëtimtare" dhe e shëndetshme njëkohësisht. Por, siç ndodh d ...

SUPER-SEKRETE BUKURIE (FYTYRË+FLOKË)

SUPER-SEKRETE BUKURIE (FYTYRË+FLOKË)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Dje isha e ftuar diku, në një tip zyrtarizmi, (ishte hera e parë që shkoja në ceremoni fejese) kështu që pa ...

VLERA E HUMBUR E SENSIT TË MASËS!

VLERA E HUMBUR E SENSIT TË MASËS!

Nga Lorena Stroka Asnjë njeri nuk lindë me ndonjë cilësi morale, në bazë të së cilës të karakterizohet si “i mirë” apo “i keq”. Por, padyshim, secili prej tyre, zotëron një larmish ...

KREM NË KUSHTE SHTËPIE PËR HEQJEN E PUSHIT TË FYTYRËS

KREM NË KUSHTE SHTËPIE PËR HEQJEN E PUSHIT TË FYTYRËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Ndoshta disa prej jush presin që të postoj përditë diçka të re lidhur me maskat apo kremrat e bukurisë. Mir ...

AUTENTIKA ILUZORE E VARËSISË!

AUTENTIKA ILUZORE E VARËSISË!

Nga Lorena Stroka Koncepti i varësisë është një prej situatave më delikate për t'u trajtuar. Është jashtëzakonisht e vështirë të qëndrosh larg gjërave, njerëzve, vendeve e kohës që ...

DOMETHËNIA E NGJYRËS SË LËNGJEVE VAGINALE

DOMETHËNIA E NGJYRËS SË LËNGJEVE VAGINALE

Nga Lorena Stroka Ngjyra, era dhe përbërja e lëngjeve vaginale nuk janë asnjëherë të njëllojshme, ato ndryshojnë nga rasti në rast. Gjithçka varet nga faza e ciklit në të cilën ndo ...

NË Ç’RASTE DUHET KONSUMUAR UJË I NGROHTË APO I FTOHTË?

NË Ç’RASTE DUHET KONSUMUAR UJË I NGROHTË APO I FTOHTË?

Nga Lorena Stroka Uji është elementi më thelbësor që ndihmon në ruajtjen e mirë të shëndetit tonë. Por, çfarë është më mirë të pini ujë të ftohtë apo të ngrohtë? Sa sistemi i lasht ...

LËNGU I PORTOKALLIT E RRIT APO E UL TENSIONIN E GJAKUT?

LËNGU I PORTOKALLIT E RRIT APO E UL TENSIONIN E GJAKUT?

Nga Lorena Stroka S'ka dyshim që në një çast të caktuar të jetës tuaj keni ndjerë dobësi apo marrje mendsh, dhe gjëja e parë që njerëzit e gjendur përreth jush bëjnë, është sjellja ...

SUPER-USHQIMI QË NDËR TË TJERA NGADALËSON DHE PLAKJEN E LËKURËS!

SUPER-USHQIMI QË NDËR TË TJERA NGADALËSON DHE PLAKJEN E LËKURËS!

Nga Lorena Stroka Në qoftë se nuk keni dëgjuar më parë të flitet për misrin e purpurt, tani ka ardhur koha të mësoni gjithçka në lidhje me këtë super-ushqim. Misri i purpurtë kulti ...

SËMUNDJET QË FSHIHEN PAS FRYRJES SË BARKUT

SËMUNDJET QË FSHIHEN PAS FRYRJES SË BARKUT

Nga Lorena Stroka Një nga simptomat më të zakonshme që vërehet pas ngrënies është fryrja abdominale! Ndonjëherë mund të jetë për shkak të ndonjë ushqimi të porsa konsumuar, por, ps ...

SHENJAT DHE TRAJTIMI I CERVICITIT

SHENJAT DHE TRAJTIMI I CERVICITIT

Nga Lorena Stroka Cerviciti është inflamacioni akut ose kronik i qafës së mitrës. Cervicitet akute rrjedhojnë më së shumti nga përhapja e inflamacioneve të vaginës, uretrës dhe fsh ...

JA SI DO TË JETË SEKSI PAS 50 VJETËSH!

JA SI DO TË JETË SEKSI PAS 50 VJETËSH!

Nga Lorena Stroka Sipas Dr. Laura Berman, në të ardhmen e afërt, pritet që seksi të bëhet gjithnjë e më i mirë, ndërkohë që studimi i neurobiologjisë së seksit do të kontribuojë në ...

KUSH DUHET TË KONSUMOJË PELTE MBRETËRORE DHE PSE

KUSH DUHET TË KONSUMOJË PELTE MBRETËRORE DHE PSE

Nga Lorena Stroka Peltja mbretërore është cilësuar si eliksir shëndeti dhe rinie, për shkak të përbërësve të çmuar që ajo përmban. Në mënyrë të veçantë, përmban 67% ujë, 15.5% prot ...

KY ËSHTË ÇAJI QË HEQ CELULITIN!

KY ËSHTË ÇAJI QË HEQ CELULITIN!

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Lëkurën e butë dhe pa celulit është diçka që shumë e dëshirojnë, por, pak e kanë! Nëna-natyrë si këshilltar ...

JA ÇFARË TREGON GRUPI I GJAKUT PËR SHËNDETIN TUAJ

JA ÇFARË TREGON GRUPI I GJAKUT PËR SHËNDETIN TUAJ

Nga Lorena Stroka Grupi gjakut është klasifikimi që i bëhet gjakut në varësi të pranisë apo mungesës së komponentëve të trashëguar antigjenikë në sipërfaqen e qelizave të kuqe. Për ...

NJËMIJË VARIANTET E TMERRIT

NJËMIJË VARIANTET E TMERRIT

Nga Lorena Stroka Në qoftë se një imazh është baraz me njëmijë fjalë, atëherë, këtu flasim për njëmijë variantet e tmerrit... Ka disa foto që në raste të rralla thonë shumë më tepë ...

NË Ç’MOSHË MESHKUJT BËJNË SEKSIN MË TË MIRË?

NË Ç’MOSHË MESHKUJT BËJNË SEKSIN MË TË MIRË?

Nga Lorena Stroka Në qoftë se vetëm pak kohë më parë, shkencëtarët kishin gjetur se shumica e meshkujve preferon seksin virtual më shumë se atë real, një tjetër hulumtim pretendon ...

KURA POPULLORE PËR TRAJTIMIN E INFEKSIONEVE VAGINALE

KURA POPULLORE PËR TRAJTIMIN E INFEKSIONEVE VAGINALE

Nga Lorena Stroka Pothuajse të gjitha femrat janë përballur qoftë dhe një herë me simptomat e infeksionit vaginal. Përveç trajtimeve mjekësore, ka dhe shumë kura popullore që funks ...

HULUMTIMET TREGOJNË: SA PARTNERË EROTIKË KANË FEMRAT DHE MESHKUJT DERI NË MOSHËN 44 VJEÇ?

HULUMTIMET TREGOJNË: SA PARTNERË EROTIKË KANË FEMRAT DHE MESHKUJT DERI NË MOSHËN 44 VJEÇ?

Nga Lorena Stroka Në qoftë se vetëpyeteni se sa partnerë erotikë mund të kenë  mesatarisht femrat dhe meshkujt deri në moshën 44 vjeç përgjigjia do t'ju befasojë! Më konkretisht, s ...

Ç’RREZIQE FSHEH MADHËSIA E TESTIKUJVE?

Ç’RREZIQE FSHEH MADHËSIA E TESTIKUJVE?

Nga Lorena Stroka Sipas hulumtimeve më të fundit, është vërejtur se meshkujt me testikuj të mëdhenj rrezikojnë të shfaqin sëmundje koronare të zemrës. Gjithashtu, ka gjasa të shtro ...

ÇFARË MUND TË BËJË NJË FEMËR QË KA VAGINË TË ZGJERUAR?

ÇFARË MUND TË BËJË NJË FEMËR QË KA VAGINË TË ZGJERUAR?

Nga Lorena Stroka Me probleme të tilla shpesh përballen femrat mbi 40 apo 50 vjeç që kanë lindur së paku dy herë. Alternativa e parë është zgjedhja e duhur e pozicionit gjatë marrë ...

AQ SA DUHET TË DINI PËR KALIUMIN

AQ SA DUHET TË DINI PËR KALIUMIN

Nga Lorena Stroka Kaliumi është një element kimik, që për fat të keq, për shkak të djersitjes në verë, humbet shumë shpejt. Riplotësimi në kohë i tij është i domosdoshëm për ruajtj ...

40 vjeçarja që po tundon internetin me fotot e saj të guximshme! (FOTO)

40 vjeçarja që po tundon internetin me fotot e saj të guximshme! (FOTO)

Nga Lorena Stroka Zonja e guximshme që shihni në foto është aktorja 40 vjeçare Chloe Sevigny, e cila përmes pozave të saj të skajshme ka arritur të tërheqë vëmendjen e të gjithëve. ...

CILAT POZICIONE ZGJEDHIN MESHKUJT NË SEKS?

CILAT POZICIONE ZGJEDHIN MESHKUJT NË SEKS?

Nga Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Disa meshkuj janë kaq tradicionalë dhe të vendosur në ato që besojnë, sa as në seks nuk ndryshojnë pozici ...

KURKUMA, ILAÇI QË I SHËRON TË GJITHA…

KURKUMA, ILAÇI QË I SHËRON TË GJITHA…

Nga Lorena Stroka Kurkuma është një bimë barishtore, shumëvjeçare e cila arrin deri në 1 m lartësi. Nuk kultivohet kudo, por, vetëm në ato zona ku temperaturat variojnë nga 15° C d ...

NDOSHTA KUPTIMI QË KËRKON…

NDOSHTA KUPTIMI QË KËRKON…

Shqipëroi: Lorena Stroka, Roehampton University, UK Mbylli sytë... Mbylli... Dhe tani përfytyro një njeri që vlen gjithçka për ty, të cilin e mban në zemër, dhe që e ndjen pranë te ...

TË FSHEHTAT E… VAGINËS, (I)

TË FSHEHTAT E… VAGINËS, (I)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Tema që kam zgjedhur për ditën e sotme, dhe pse në dëgjim të parë, tingëllon më interesante për meshkujt, n ...

CILAT JANË SHENJAT E GODITJES NË TRU?

CILAT JANË SHENJAT E GODITJES NË TRU?

Nga Lorena Stroka Shpesh simptomat e një goditjeje në tru janë tepër të vështira për t'u identifikuar. Pasojat e kësaj vonese mund të shkaktojnë dëmtime serioze të trurit ose akoma ...

PSE NUK DUHET TË KONSUMOJMË SHUMË PRODUKTE BULMETORE?

PSE NUK DUHET TË KONSUMOJMË SHUMË PRODUKTE BULMETORE?

Nga Lorena Stroka Të gjitha produktet bulmetore (qumështi, djathi, kosi, gjalpi etj.) janë të pasura me kalcium, vitaminë D, fosfor dhe proteina. Mbrojnë shëndetin e eshtrave, funk ...

ERËZAT QË STIMULOJNË GJENDRAT PËSHTYMORE DHE TRESIN USHQIMET…

ERËZAT QË STIMULOJNË GJENDRAT PËSHTYMORE DHE TRESIN USHQIMET…

Nga Lorena Stroka Një gotë me ujë është pija më e mirë për trupin tuaj, e cila mund të bëhet akoma më e dobishme nëse shtoni disa erëza me veti shëruese në të. Në këtë mënyrë, do t ...

NË Ç’ORË DUHET TË BËJMË SEKS DHE PSE?

NË Ç’ORË DUHET TË BËJMË SEKS DHE PSE?

Nga Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Fakti që seksi është cilësuar si "ilaçi" më i mirë për luftimin e shumë sëmundjeve, e bën gjithnjë e më t ...

KY ËSHTË POZICIONI MË I RREZIKSHËM NË SEKS PËR MESHKUJT…

KY ËSHTË POZICIONI MË I RREZIKSHËM NË SEKS PËR MESHKUJT…

Nga Lorena Stroka Për të qenë sa më dominues në seks, çiftet e tanishme nuk kufizohen vetëm në bërjen e një pozicioni, por tentojnë të provojnë dhe gjëra të reja.  Madje më të shum ...

PIJA QË TRASHË FIJET E FLOKUT DHE FORCON KOCKAT, (EKSKLUZIVE)

PIJA QË TRASHË FIJET E FLOKUT DHE FORCON KOCKAT, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Në qoftë se keni kohë që vëreni rrallim flokësh do t'ju zbuloj një metodë të thjeshtë për dendësimin sa më ...

KURA 1 JAVORE QË ÇHELMON ZORRËN E TRASHË

KURA 1 JAVORE QË ÇHELMON ZORRËN E TRASHË

Nga Lorena Stroka Lëngu i limonit nuk është i dobishëm vetëm për pastrimin e zorrës së trashë, por, dhe për shumë probleme të tjera lidhur me tretjen, si kapsllëku. Gjithashu, ndih ...

A E DINI SE CILI ËSHTË “SEKRETI” QË FSHIHET PAS RIGONIT?

A E DINI SE CILI ËSHTË “SEKRETI” QË FSHIHET PAS RIGONIT?

Nga Lorena Stroka Carvacroli është një substancë që gjendet me bollëk tek rigoni, e cila sipas studiuesve ameikanë mund të jetë mjaft e efektshme kundër norovirusit (është  një agj ...

NGJAN ME BUZËKUQ, POR NUK ËSHTË…

NGJAN ME BUZËKUQ, POR NUK ËSHTË…

Nga Lorena Stroka Ka ca produkte në treg që të ngatërrojnë vërtet. Dhe në qoftë se nuk je paksa i ambientuar me to, e ha sapunin për djath! Çdo vit, kompani të ndryshme hedhin në q ...

A KENI PARË NDONJËHERË PULA ME MISH TË ZI? (FOTO)

A KENI PARË NDONJËHERË PULA ME MISH TË ZI? (FOTO)

Nga Lorena Stroka Pulat e zeza janë realitet dhe nga shumëkush janë cilësuar si ushqimi më i mirë! Kur them pula të zeza nuk e kam fjalën për pendët, por, për kockat, mishin dhe or ...

E RRALLË! LINDË FOSHNJË ME ZEMËR JASHTË TRUPIT!

E RRALLË! LINDË FOSHNJË ME ZEMËR JASHTË TRUPIT!

Nga Lorena Stroka Pak muaj më parë, një nënë e re nga India solli në jetë një foshnjë të seksit mashkull me zemër jashtë trupit. Prindërit e vogëlushit janë shumë të varfër për të ...

LLOJET E SEKSIT QË TË GJITHË DUHET TË PROVOJNË!

LLOJET E SEKSIT QË TË GJITHË DUHET TË PROVOJNË!

Nga Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... E keni dëgjuar atë shprehjen që thotë: "gjella e ringrohur nuk hahet?!" Eh, e njëjta gjë ndodh dhe në sek ...

SI TË ZMADHONI PENISIN DERI NË 5 CM! 18+

SI TË ZMADHONI PENISIN DERI NË 5 CM! 18+

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Dy janë gjërat për të cilat meshkujt nuk tregohen asnjëherë të sinqertë: të ardhurat vjetore dhe përmasat r ...

GJUHA E… VAGINËS! 18+

GJUHA E… VAGINËS! 18+

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Gjuha e vaginës është... orgazma! Është shprehja biologjiko-seksuale me të cilën femra komunikon me gjininë ...

KAMASUTRA: TEKNIKA PËR PENETRIM SPECIAL, 18+

KAMASUTRA: TEKNIKA PËR PENETRIM SPECIAL, 18+

Nga Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Sikurse dhe çdo formë tjetër arti, ashtu dhe seksi (sepse në një farë mënyrë është art), në qoftë se nuk ...

“ZBËRTHIM”… PENISI! 18+

“ZBËRTHIM”… PENISI! 18+

© Lorena Stroka Në fakt kur dikush përdor fjalën ZBËRTHIM, mendja e shkretë të shkon gjetkë... dhe menjëherë nis e ndërton pamje të ndryshme, kryesisht nga ato me përmbajtje ngjyrë ...

USHQIMET QË FORCOJNË GJINJTË, (EKSKLUZIVE)

USHQIMET QË FORCOJNË GJINJTË, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Ëndrra e çdo femre është pasja e një gjoksi sa më të bukur e të fortë (jo domosdoshmërisht të madh). Do të ...

CILI ËSHTË SEKRETI I VITHEVE TË BRAZILIANEVE?

CILI ËSHTË SEKRETI I VITHEVE TË BRAZILIANEVE?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Kur dëgjoni fjalën Braziliane, cila është gjëja e parë që ju vjen në mend? Po, sigurisht fundshpina e rrumb ...

PLATONI: JA SA VJET DUHET TË JETË BURRI MË I MADH SE GRUAJA

PLATONI: JA SA VJET DUHET TË JETË BURRI MË I MADH SE GRUAJA

© Lorena Stroka Këtë kureshtjen e pashëndetshme të disa njerëzve lidhur me diferencën e moshës së një çifti, vërtet nuk e kam kuptuar... Sidomos, në Shqipëri, gjëja e parë që të py ...

SI TË ÇMENDËSH NJË FEMËR NË SHTRAT…

SI TË ÇMENDËSH NJË FEMËR NË SHTRAT…

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Shumë meshkuj besojnë se të bërit seks, është thjesht bashkimi i dy trupave dhe asgjë tjetër. A jeni vetëpy ...

KËSHILLA PËR MESHKUJT NGA AUTORI I KAMASUTRËS

KËSHILLA PËR MESHKUJT NGA AUTORI I KAMASUTRËS

© Lorena Stroka Që shqipoja nuk ishte qibar, e dija, por që  të vidhte dhe shkrime për seks, këtë nuk e prisja (kam qeshur me lotë). Mjafton të bësh një kërkim në google dhe shumë ...

SEKS I EGËR NË KËMBË…

SEKS I EGËR NË KËMBË…

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Seksi në shtrat është vërtet i këndshëm, por nuk është njëlloj i nxehtë me seksin që bëhet në këmbë. I mung ...

TË PATHËNAT E… PENISIT

TË PATHËNAT E… PENISIT

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Kush tha se çdo femër që kryen marrëdhënie seksuale di gjithçka rreth penisit të partnerit të saj? Kush tha ...

SEKRETE TRADICIONALE BUKURIE (FYTYRË, TRUP, FLOKË)

SEKRETE TRADICIONALE BUKURIE (FYTYRË, TRUP, FLOKË)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi! A jeni vetëpyetur ndonjëherë se çfarë bëjnë disa femra për të pasur fytyrë, trup dhe flokë të mrekullueshëm? ...

SEKRETE TË VOGLA PËR FLOKË TË ARTA (foto ilustruese)

SEKRETE TË VOGLA PËR FLOKË TË ARTA (foto ilustruese)

© Lorena Stroka Nuk e di se çfarë vëreni ju, por unë gjëja e parë që shikoj te një femër janë flokët, sidomos kur janë të gjata, nga natyra, jo parukierja. I kam pikë të dobët, më ...

5 pozicionet më të preferuara të grave në seks!

5 pozicionet më të preferuara të grave në seks!

Nga Lorena Stroka Seksi të gjallëron, të rinon, të forcon, të bën ta shikosh jetën me  sy tjetër, ndaj dhe gratë e duan dhe mendojnë për atë aq shpesh sa edhe burrat, për të mos th ...

Gjendrat tiroide (simptomat dhe mjekimi)

Gjendrat tiroide (simptomat dhe mjekimi)

Nga Lorena Stroka, MA in Specialised Translation Midis të tjerave, një ndër sëmundjet më serioze që prek gjithnjë e më shumë njerëzit është ajo e gjendrës tiroide. Gjendra në fjalë ...

Shkrimet më të klikuara

E GJITHË AJO MAGJIA…

Shqipëroi: Lorena Stroka - Roehampton University, UK Jo, nuk ndihem e fajshme... Lumturia e pastër dhe dija e asaj që kërkon nuk lë vend për faje... Faje të lënë të gjitha ato q more ...

May 11, 2015 (0) comments

VOGËLUSHI QË ZBULOI SE KUSH ISHTE VRASËSI!

Nga Lorena Stroka Rimishërimi është një filozofi e lashtë e cila patjetër ngjallë kureshtje. Deri më sot, nuk është dhënë asnjë shpjegim shkencor lidhur me rrethin e ekzistencës more ...

April 18, 2015 (0) comments

KUSH ËSHTË AMFIPOLI I LASHTË…

Η Αμφίπολη ήταν αρχαία πόλη χτισμένη στην ανατολική Μακεδονία, στις όχθες του ποταμού Στρυμόνα, στη θέση πόλης που παλαιότερα ονομαζόταν "Εννέα Οδοί" ή πολύ κοντά σε αυτήν. Η Αμ more ...

November 23, 2014 (0) comments

Copyright © 2015 AlbStroka.com

Scroll to top