DHEMBJET E BOTËS… MENDIME NGA SHOPENHAUERI…

DHEMBJET E BOTËS… MENDIME NGA SHOPENHAUERI…

Shqipëroi: Lorena Stroka, Roehampton University, UK Shopenhauer Në çdo fatkeqësi, në çdo vuajtje, ngushëllimin më të madh e gjejmë tek ata që janë në një gjendje më të keqe se ne. ...

SUPER TONIK PËR FOLIKULAT E FLOKËVE, (EKSKLUZIVE)

SUPER TONIK PËR FOLIKULAT E FLOKËVE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Dëshironi të keni rrënjë të forta flokësh (folikula), por nuk dini se si ta arrini këtë? Zgjidhja është shu ...

SËMUNDJA E RRALLË QË PO SHUAN NJË FSHAT TË TËRË!

SËMUNDJA E RRALLË QË PO SHUAN NJË FSHAT TË TËRË!

Nga Lorena Stroka Zakonisht kur përballemi me ndonjë foto të frikshme, gjëja e parë që na vjen në mend është: "ja se ç'mund të bëjë photoshop-i!" Të jeni të sigurtë që këtë herë, f ...

KANELLË PËR BUZË SA MË TË PLOTA + TË TJERA, (EKSKLUZIVE)

KANELLË PËR BUZË SA MË TË PLOTA + TË TJERA, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Kanella, erëza e kuqremtë me aromë të këndshme, nuk bën mrekullira vetëm në gatim, por, dhe në bukuri. Përd ...

SEKRETE DHE RECETA BUKURIE, (EKSKLUZIVE)

SEKRETE DHE RECETA BUKURIE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Për të rifreskuar dhe ripërtërirë lëkurën e fytyrës, por, dhe flokët tuaja, s'duhet gjë tjetër veçse të shk ...

QENTË LE TË LEHIN, KARVANI TË ECË PËRPARA…

QENTË LE TË LEHIN, KARVANI TË ECË PËRPARA…

Shqipëroi: Lorena Stroka, Roehampton University, UK Shopenhauer Emri është po aq kalimtar sa dhe pasuria. Shopenhaueri shkruan: "Gjysma e shqetësimeve dhe anktheve tona, rrjedh vet ...

MASKË PËR LËKURË SA MË TË PASTËR, (EKSKLUZIVE)

MASKË PËR LËKURË SA MË TË PASTËR, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi...  Kush tha që përdorimi i mjaltit dhe verës kufizohet vetëm në gatim...?! Përdorimi i tyre në kozmetologjinë ...

Gjendrat tiroide (simptomat dhe mjekimi)

Gjendrat tiroide (simptomat dhe mjekimi)

Nga Lorena Stroka, MA in Specialised Translation Midis të tjerave, një ndër sëmundjet më serioze që prek gjithnjë e më shumë njerëzit është ajo e gjendrës tiroide. Gjendra në fjalë ...

5 pozicionet më të preferuara të grave në seks!

5 pozicionet më të preferuara të grave në seks!

Nga Lorena Stroka Seksi të gjallëron, të rinon, të forcon, të bën ta shikosh jetën me  sy tjetër, ndaj dhe gratë e duan dhe mendojnë për atë aq shpesh sa edhe burrat, për të mos th ...

SEKRETE TË VOGLA PËR FLOKË TË ARTA (foto ilustruese)

SEKRETE TË VOGLA PËR FLOKË TË ARTA (foto ilustruese)

© Lorena Stroka Nuk e di se çfarë vëreni ju, por unë gjëja e parë që shikoj te një femër janë flokët, sidomos kur janë të gjata, nga natyra, jo parukierja. I kam pikë të dobët, më ...

JA PSE S’DO BËJA KURRË OPERACION PLASTIK NË GJOKS…

JA PSE S’DO BËJA KURRË OPERACION PLASTIK NË GJOKS…

Nga Lorena Stroka Po, vajza, pothuajse të gjitha e kemi menduar.... një operacion të mundshëm plastik në gjoks! Mos më thoni që jo neve s'na ka shkuar kurrë ndërmend një gjë e till ...

SEKRETE TRADICIONALE BUKURIE (FYTYRË, TRUP, FLOKË)

SEKRETE TRADICIONALE BUKURIE (FYTYRË, TRUP, FLOKË)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi! A jeni vetëpyetur ndonjëherë se çfarë bëjnë disa femra për të pasur fytyrë, trup dhe flokë të mrekullueshëm? ...

ELEMINONI RRUDHAT E BALLIT (EKSKLUZIVE)

ELEMINONI RRUDHAT E BALLIT (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Good morning everyone, καλημέρα σε όλους, mirëmëngjes të gjithëve... Balli është një nga pjesët më të ndjeshme të fytyrës. Shumë femra shfaqin rrudha në ballë ose p ...

KREMI ÇUDIBËRËS QË SHËRON POTHUAJSE GJITHÇKA… (EKSKLUZIVE)

KREMI ÇUDIBËRËS QË SHËRON POTHUAJSE GJITHÇKA… (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Receta (ekskluzive) e sotme është padyshim nga më të mirat që kam botuar deri më sot në faqe. Bëhet fjalë p ...

ELEMINONI CELULITIN VETËM ME 2 PËRBËRËS (EKSKLUZIVE)

ELEMINONI CELULITIN VETËM ME 2 PËRBËRËS (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Celuliti është makthi i shumicës së femrave. Për luftimin e celulitit është krijuar një shkencë e tërë... kudo qarkullojnë receta premtuese me efekte zero. Ato pak ...

SI TË ZMADHONI DHE FORCONI GJINJTË NË MËNYRË NATYRALE (EKSKLUZIVE)

SI TË ZMADHONI DHE FORCONI GJINJTË NË MËNYRË NATYRALE (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Fakti që bukuria e gjirit është kalimtare, gjithmonë problematizon femrat e të gjitha moshave. Qysh në lash ...

ADOLESHENTJA BËN TRESHE ME DY TË VDEKUR!

ADOLESHENTJA BËN TRESHE ME DY TË VDEKUR!

Μία δεκαοκτάχρονη κοπέλα με φετίχ νεκροφιλίας έκανε τρίο με τα πτώματα δύο ανδρών που η ίδια, μαζί με τους σεξουαλικούς της παρτενέρ, ξεγέλασαν και οδήγησαν στο σπίτι της, και έπει ...

TË PATHËNAT E… PENISIT

TË PATHËNAT E… PENISIT

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Kush tha se çdo femër që kryen marrëdhënie seksuale di gjithçka rreth penisit të partnerit të saj? Kush tha ...

ÇFARË TË PËRDORËSH PËR DEPILIM TË SHPEJTË E TË SIGURTË

ÇFARË TË PËRDORËSH PËR DEPILIM TË SHPEJTË E TË SIGURTË

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Mendoj se një nga ankthet më të mëdha të femrave (mes shumë të tjerave) është procesi i depilimit. Sidomos ...

Organet gjenitale pas NDËRRIMIT GJINOR (FOTO), 18+

Organet gjenitale pas NDËRRIMIT GJINOR (FOTO), 18+

Në qoftë se jeni kureshtarë të shihni se si janë organet gjenitale pas procesit të ndërrimit gjinor, mjafton t'i hidhni një sy fotove të mëposhtme. Personalisht, u drithërova, m'u ...

VRAU VETEN PAS SHPËRFYTYRIMIT, (FOTO)

VRAU VETEN PAS SHPËRFYTYRIMIT, (FOTO)

Nga Lorena Stroka Ish-bukuroshja 33 vjeçare nga Pakistani, Fakhra Younus, i dha fund jetës së saj, pasi nuk duronte të shihte më veten në pasqyrë. Kohë më parë, ish-bashkëshorti i ...

JA ÇFARË BËJ UNË PËR FORCIMIN E GJINJVE (ekskluzive)

JA ÇFARË BËJ UNË PËR FORCIMIN E GJINJVE (ekskluzive)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Për shkak të kohës së kufizuar që kam në dispozicionin tim (imagjinoni me njërën dorë shkruaj, dhe me tjetr ...

SEKS I EGËR NË KËMBË…

SEKS I EGËR NË KËMBË…

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Seksi në shtrat është vërtet i këndshëm, por nuk është njëlloj i nxehtë me seksin që bëhet në këmbë. I mung ...

KËSHILLA PËR MESHKUJT NGA AUTORI I KAMASUTRËS

KËSHILLA PËR MESHKUJT NGA AUTORI I KAMASUTRËS

© Lorena Stroka Që shqipoja nuk ishte qibar, e dija, por që  të vidhte dhe shkrime për seks, këtë nuk e prisja (kam qeshur me lotë). Mjafton të bësh një kërkim në google dhe shumë ...

PASTË DHËMBËSH NË KUSHTE SHTËPIE PËR ZBARDHJE TË SIGURTË (EKSKLUZIVE)

PASTË DHËMBËSH NË KUSHTE SHTËPIE PËR ZBARDHJE TË SIGURTË (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Dje ndërsa isha ulur para kompjuterit dhe po përgatisja shkrimin e rradhës, më erdhi një mesazh në celular ...

Sekrete për të zgjatur flokët në kohë rekord (ekskluzive)

Sekrete për të zgjatur flokët në kohë rekord (ekskluzive)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Në mos jo të gjitha, një pjesë shumë e madhe e femrave dëshiron të ketë flokë të gjatë dhe të shëndetshëm. ...

MASKË ME MELASË PËR VITHE SUPER TË NGRITURA (EKSKLUZIVE)

MASKË ME MELASË PËR VITHE SUPER TË NGRITURA (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Pavarësisht natyrës sime të hapur, asnjëherë, nuk ia çoja mirë me dasmat apo festat e bujshme përgjithësish ...

SI TË ÇMENDËSH NJË FEMËR NË SHTRAT…

SI TË ÇMENDËSH NJË FEMËR NË SHTRAT…

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Shumë meshkuj besojnë se të bërit seks, është thjesht bashkimi i dy trupave dhe asgjë tjetër. A jeni vetëpy ...

PLATONI: JA SA VJET DUHET TË JETË BURRI MË I MADH SE GRUAJA

PLATONI: JA SA VJET DUHET TË JETË BURRI MË I MADH SE GRUAJA

© Lorena Stroka Këtë kureshtjen e pashëndetshme të disa njerëzve lidhur me diferencën e moshës së një çifti, vërtet nuk e kam kuptuar... Sidomos, në Shqipëri, gjëja e parë që të py ...

PORNO-SELFIE BRENDA NË PARLAMENT, (FOTO)

PORNO-SELFIE BRENDA NË PARLAMENT, (FOTO)

Nga Lorena Stroka Të bësh një selfie (autoportret) dhe ta ngarkosh në profilin tënd, nuk është as turp dhe as e ndaluar. Mirëpo kur në foto shfaqesh gjysmë-lakuriq dhe punon si sek ...

SEKRETET E KLEOPATRËS PËR TË QENË GJITHMONË MAHNITËSE, (I)

SEKRETET E KLEOPATRËS PËR TË QENË GJITHMONË MAHNITËSE, (I)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Kleopatra e Egjiptit ka mbetur në histori jo vetëm për dashurinë e saj ndaj Mark Antonit, apo për mënyrën q ...

AQ SA NUK DINI PËR VETULLAT, (EKSKLUZIVE)

AQ SA NUK DINI PËR VETULLAT, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Të dashur miq dhe mikesha të faqes, sot do të flasim për vetullat, do të mësojmë mjaft gjëra interesante li ...

GJERMANIA VENDI QË OFRON MË SHUMË SHËRBIME SEKSI ME KAFSHË!

GJERMANIA VENDI QË OFRON MË SHUMË SHËRBIME SEKSI ME KAFSHË!

Nga Lorena Stroka Gjermania vijon të jetë vendi me numrin më të lartë të shtëpive publike që ofrojnë shërbime seksi me kafshë. Përhapja e epidemisë së zoofilisë po merr përmasa ala ...

ÇFARË NUK DUHET TË PINI KUR KENI PUÇRRA?

ÇFARË NUK DUHET TË PINI KUR KENI PUÇRRA?

© Lorena Stroka HI again... Keni puçrra në fytyrë? I keni provuar të gjitha mënyrat për zhdukjen e tyre, por prapë së prapë, ato nuk zhduken kurrë plotësisht? Çfarë ndodh, çfarë bë ...

VITAMINAT QË PARANDALOJNË PLAKJEN E LËKURËS DHE PËRFORCOJNË RRITJEN E FLOKËVE…

VITAMINAT QË PARANDALOJNË PLAKJEN E LËKURËS DHE PËRFORCOJNË RRITJEN E FLOKËVE…

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Sot, nuk do të flasim as për receta dhe as për maska, por vetëm për vitamina, dhe jo për vitamina dosido, p ...

CILI ËSHTË SEKRETI I VITHEVE TË BRAZILIANEVE?

CILI ËSHTË SEKRETI I VITHEVE TË BRAZILIANEVE?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Kur dëgjoni fjalën Braziliane, cila është gjëja e parë që ju vjen në mend? Po, sigurisht fundshpina e rrumb ...

MASKA QË ZVOGËLON PORET DHE HEQ PIKAT E ZEZA TË LËKURËS, (EKSKLUZIVE)

MASKA QË ZVOGËLON PORET DHE HEQ PIKAT E ZEZA TË LËKURËS, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Shumë herë akoma dhe nëse kemi kaluar fazën e pubertetit, pikat e zeza (blackheads) vijojnë të mbeten në fy ...

JA PSE NDODHEMI NË KËTË BOTË…

JA PSE NDODHEMI NË KËTË BOTË…

Shqipëroi: Lorena Stroka, Roehampton University, UK Lynn Andrews Lindëm në këtë botë për të arritur tek drita, por ndriçimi është e vetmja gjë që ne kemi frikë. Mësuesit më thoshin ...

VDIQ SE I VINTE TURP TË HIQTE VIBRATORIN NË SPITAL!

VDIQ SE I VINTE TURP TË HIQTE VIBRATORIN NË SPITAL!

Nga Lorena Stroka Një burrë 50 vjeçar nga Londra bëri atë që qindra-mijëra të tjerë bëjnë përditë anembanë botës, provoi të vetëkënaqej me një vibrator... Por, për fatin e tij të k ...

KUSH NUK DI TË FSHIHET, NUK DI AS TË DASHUROJË… DASHURIA E RE PËRZË TË VJETRËN… ASGJË NUK MUND TË PENGOJË NJË GRUA TË DASHUROHET NGA DY BURRA, APO NJË BURRË NGA DY GRA NJËKOHËSISHT… DASHURIA NUK MUND TË REFUZOJË ASGJË NË DASHURI…

KUSH NUK DI TË FSHIHET, NUK DI AS TË DASHUROJË… DASHURIA E RE PËRZË TË VJETRËN… ASGJË NUK MUND TË PENGOJË NJË GRUA TË DASHUROHET NGA DY BURRA, APO NJË BURRË NGA DY GRA NJËKOHËSISHT… DASHURIA NUK MUND TË REFUZOJË ASGJË NË DASHURI…

Shqipëroi: Lorena Stroka, Roehampton University, UK Marie-Henri Beyle Kush nuk di të fshihet, nuk di as të dashurojë... Askush nuk mund t'i jepet dy dashurive njëkohësisht... Askus ...

3 USHQIMET QË ZHDUKIN DHJAMIN E BARKUT, (EKSKLUZIVE)

3 USHQIMET QË ZHDUKIN DHJAMIN E BARKUT, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Në qoftë se ka filluar t'ju zë paniku për kiligramët që shtuat gjatë muajve të verës, një gjë dua t'ju them ...

XHELATINË, PËR FYTYRË SA MË RREZËLLITËSE, (EKSKLUZIVE)

XHELATINË, PËR FYTYRË SA MË RREZËLLITËSE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Çdo lëkurë ka nevojë për trajtim të përditshëm, si brenda ashtu dhe jashtë saj, me qëllim që të ushqehet, a ...

PUDRA AROMATIKE QË LUFTON THATËSINË DHE PLAKJEN E LËKURËS, (EKSKLUZIVE)

PUDRA AROMATIKE QË LUFTON THATËSINË DHE PLAKJEN E LËKURËS, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Sheqeri është një përbërës i rëndësishëm natyral, i cili falë sistemit të tij hidratues të ngjashëm me atë ...

DASHNORI I GRUAS TIME, (I)

DASHNORI I GRUAS TIME, (I)

Shqipëroi: Lorena Stroka, Roehampton University, UK Umberto Eco - "Gjithçka mori fund, gjithçka mori fund", tha me dënesje Po, kjo ishte më e trishtueshmja: që gjithçka mbaroi, mad ...

PIJA MAGJIKE QË NXIT METABOLIZMIN, (EKSKLUZIVE)

PIJA MAGJIKE QË NXIT METABOLIZMIN, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Ngado që të shkosh e të kthehesh biseda dietash dhe recetash magjike dëgjon (sidomos mes femrave). Dhe në f ...

VOGËLUSHJA QË S’NDJEN TË NGOPUR!

VOGËLUSHJA QË S’NDJEN TË NGOPUR!

Nga Lorena Stroka Vogëlushja (në moshë, se në peshë ua kalon të rriturave) që shihni në ekranin tuaj nuk ndjen të ngopur me asgjë. Konsumon 180 banane, 8 kilogramë patate dhe 14 ki ...

LEGJENDA E GRUAS ME GOJË TË SHQYER!

LEGJENDA E GRUAS ME GOJË TË SHQYER!

Nga Lorena Stroka Sipas legjendës, Kuchisake-Onna ishte bashkëshortja e një samurai të njohur në Japoni. Një ditë, kur burri i saj mësoi tradhtinë e të shoqes me një burrë më të ri ...

Shkrimet më të klikuara

TË GJITHA T’I MËSOVA, VEÇ NJË FJALË HARROVA…

Dimitris Mourantas Μια άνοιξη ένας αγρότης διασκέδαζε καθημερινά μ” ένα ζευγάρι more ...

September 15, 2014

SI VETËKËNAQESHIN GRATË NË GREQINË E LASHTË?

Η σεξουαλική συμπεριφορά στην Αρχαία Ελλάδα δεν συνοδευόταν από το κοινωνικό στί more ...

August 23, 2014

Copyright © 2008 AlbStroka.com

Scroll to top